מדריך בחירת קורס נדלן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
קורס נדל״ן - המדריך לבחירת קורס איכותי | עושים נדל״ן - כל המידע, בית אחד

תוכן עניינים

בחירת קורס נדל״ן זו משימה לא פשוטה ובעלת משמעות. בהתאם כשאני נדרש ממכרים וחברים שונים להמליץ על קורס מתאים לעיתים המלצותיי משתנות. הקורסים המוצעים כיום מגוונים ושונים במהותם, אופן העברתם, מחירם ומיקומם הגיאוגרפי. המרצים שונים מעט בדרך החשיבה (אני מכיר חלק גדול מהם היטב), ההרצאות בנויות בסדר ובתכנים מעט שונים ולעיתים יש שונות קלה בין המתודות (ואין עם זה בעיה- נדל"ן זה לא מדע מדוייק).

טרם אתחיל מדריך זה – 2 הבהרות:

הבהרה 1:
אני בעצמי בוגר קורס נדל"ן (ו2 קורסי תמ"א ופינוי בינוי). את הקורס הראשון עשיתי עוד ב2012, לאחר שהייתי יותר משנה בתחום הנדל"ן כמתווך עצמאי עקב הבנה שישנם חכמים ומנוסים ממני ושיש סוגיות ונושאים רבים ללמוד ושבקורס אלו יזוקקו בזמן קצר ובמקום אחד.

הבהרה 2:
באחד מהקורסים המומלצים באתר עבדכם הנאמן מעביר הרצאת אורח. חרף זאת, השתדלתי מאוד, להתייחס בצורה מקצועית ואובייקטיבית ככל האפשר במדריך זה ללא משוא פנים לקורס זה או אחר.

אוקיי, בואו נתחיל: 

ראשית אומר, קורס נדל"ן הוא הדרך הבטוחה, המהירה והטובה ביותר ללמוד נדל"ן ואני ממליץ לכל אחד שמתכנן לרכוש דירה, בפרט אם דירה להשקעה לעשות קורס כזה ואם לא קורס לפחות להיעזר במלווה משקיעים מקצועי (אפילו ליווי חלקי) אשר עובד באזור ההשקעה בו אתם מתעניינים לרכוש.

חלק גדול מהקורסים בארץ הינם ברמה מעולה ומועברים על ידי אנשי מקצוע טובים מאוד ובאופן יסודי ולעיתים תלמידים של קורס נדל״ן זה או אחר, פתחו בעצמם קורסים, משרדי תיווך, חברות נדל"ן ויזמות וכו.

הקורסים שבחרתי להתייחס ולהמליץ עליהם כאן מעט שונים האחד מן השני במהותם, אופן העברתם, מחירם ומיקומם הגיאוגרפי. המרצים שונים מעט בדרך החשיבה (אני מכיר את כולם היטב), ההרצאות בנויות בסדר ובתכנים מעט שונים ולעיתים יש שונות קלה בין המתודות (ואין עם זה בעיה- נדל"ן זה לא מדע מדוייק).

למרות השונות בין הקורסים, הקורסים המופיעים כאן נבחרו בקפידה לאחר בחינה מדוקדקת שהם עומדים בכמה קריטריונים קריטיים בעיני:

– היכרות אישית שלי או של אחד מהצוות הבכיר בעושים נדל"ן עם המרצים כאנשי מקצוע לגיטימיים, שהתנסו בעסקאות רבות וממספר נק' מבט ולפיכך בעלי ידע נרחב ומגוון וניסיון רב (חלקם המון, חלקם רק הרבה).

– היכרותי (או של אחד מהצוות הבכיר) עם המרצים כבני אדם נעימים, בגובה העיניים ובלי סיפורי מעשיות (לצערי קיימים גם כאלו (לשמחתי נתקלתי רק במעטים).

– סגל קורס זמין אשר עונה לשאלות ונותן יחס אישי במהלך הקורס ולפחות יחס מינימלי לאחריו. זה לא מובן מאליו ומבחינתי ערך מוסף גדול מאוד בפרט לאחר הקורס.

– בדיקה שסילבוס הקורס מקיף 7 נושאים שהם בגדר חובה בעייני לכל משקיע: חקר והבנת שוק הנדל"ן, שיטות מימון ומאפייני כל שיטה, ניהול בעלי מקצוע שונים ועבודה עם מתווכים, משא ומתן, השבחת מקרקעין/ שיפוץ, הפן המשפטי, מיסוי נדל"ן.

– רוב המרצים אשר מעבירים את ההרצאות בקורס עוסקים בנדל"ן כעסק עיקרי או עסקו בו כעיקרי.

– קבלת ביקורות מקורסיסטים כי הקורס היה מקצועי, מקיף ונוח מבחינה לוגיסטית (בין אם אינטרנטי או פרונטלי), לאחר שנכחתי או שאחד המצוות הבכיר נכח בחלק מההרצאות וראינו את רמת העברת החומר הנלמד ומקצועיות המרצים.

מה מבין הקורסים הכי מתאים לכם?

התשובה המתאימה ביותר כאן היא תלוי. 

לדעתי אתם צריכים לשאול את עצמכם 3 שאלות:

– מה התקציב שלכם? יש מעט שונות בין הקורסים והמחירים.

– מה אתם מחפשים? יש קורס נדל״ן  שמלמד חשיבה כלכלית ונדל"נית- איך ממנפים כסף ומשקיעים עם מעט ממנו בנדל"ן באופן בטוח וריווחי כאפיק הכנסה נוסף, יש שמלמדים יותר נדל"ן באופן נקודתי- איך לקנות בזול נכס, לשפץ ולמכור ברווח ופחות בכלכלה שמסביב ויש שמשלבים בין השניים.

– מה הדרך הכי יעילה בה אתם לומדים? בכיתה, במסגרת שעות קבועות, כתף אל כתף עם תלמידים כמוכם (שיטה טובה למציאת שותפים לדרך ולסיעור מוחות משותף) ומול מרצים בשר ודם שעונים ומתייחסים לשאלות עם חיבור בינאישי או לבדכם מול המחשב בקצב ובזמן שאתם רוצים מה שמאפשר יותר גמישות ופרטיות אך מצריך יותר משמעת.

לאחר שעניתם סביר להניח שמהרשימה המצורפת כאן צימצמתם את הבחירה לאחת או שתיים. כעת נותר לבדוק מי מהמרצים שראיתם בקורסים מדבר יותר בשפתכם ומה מתאים לכם יותר בפן הלוגיסטי- מיקום גיאוגרפי, תאריכי קורס ואופציית השלמת שיעורים. כמובן לפני בחירה אם רוצים להיות יסודיים מעבר למה שמומלץ כאן, אפשר לבדוק בעצמכם ביקורות של תלמידים.

לתשומת ליבכם: בחירת קורס נדל"ן איננו מתכון קסמים להתעשרות, מציאת עשרות עסקאות במחיר מציאה, פיתוח מומחיות של דוקטור במשא ומתן וכדומה. זהו קורס שמספק במפגשיו היכרות עם התחום המדהים והמורכב הזה ושנותן בסיס איתן ונרחב לאיך לעבוד בתחום באופן יעיל במינימום סיכון ומקסימום רווח. כדי ליישמו באופן מקצועי באמת יש לתרגל, לצאת לשטח, לדבר עם אנשי מקצוע, לראות נכסים וכמובן לבצע. 

אסיים בשאלה:

מה המשותף למארק צוקרברג, וורן באפט, ביל גייטס? מניח שרובנו מיד נאמר ובצדק רב: שלושתם בין העשירים בעולם (כנראה גם בטופ המשפיעים בעולם). אך מה אם אומר לכם שלכל אחד מהם היה מנטור לאורך הדרך? לחלקם גם בשלבים מאוד מתקדמים בדרך שלהם.

צוקרברג נעזר והתייעץ עם סטיב ג'ובס, וורן באפט למד ונפגש קבוע עם בנג'מין גרהאם וביל גייטס לווה רבות ע"י פול אלן. אם הם מרשים לעצמם ללמוד, לקבל השראה או רעיונות ולהיעזר באחרים למה לא כולנו?

השקעות נדל"ן הן משחק מחשבה מורכב ומעניין שלמידתו לעולם לא מסתיימת!

למעבר לקורסים שעומדים בקריטריונים למעלה לחץ כאן 

למדתם איפשהו? מוזמנים לשתף בתגובות

 

נשמח לשמוע את דעתך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הישארו מעודכנים

רוצה לקבל עדכונים על מדריכים, מאמרים וטיפים לפני כולם?

אנו נגד ספאם, מכבדים את פרטיותך ולעולם לא נמסור פרטיך לצד ג' ללא הסכמתך

מאמרים ומדריכים נוספים

חיפוש מאמרים/מדריכים

חיפוש בעלי מקצוע מומלצים

maleavatar - עושים נדלן

בעושים נדל"ן חשובה לנו דעתכם!

  • כדי לוודא שהשירות שקיבלתם היה מצויין אנו נחזור אליכם לקבלת משוב.

  • כדי לחסוך לנו ולכם טלפונים מיותרים למשוב לחצו על "הצגת מספר" של העסק רק אם אתם צריכים שירות.

  • אנחנו שומרים על פרטיותכם ולא מעבירים פרטיכם לאף צד ג' לשום שימוש

רוצה לקבל עדכונים על מדריכים, מאמרים וטיפים לפני כולם?

אנו נגד ספאם, מכבדים את פרטיותך ולעולם לא נמסור פרטיך לצד ג' ללא הסכמתך

בעושים נדל"ן חשובה לנו דעתכם!

קוד האימות נשלח לנייד שלך:

האימות מתבצע פעם אחת לאחריו המערכת תזכור אותך ותאפשר לך חשיפת פרטי אנשי המקצוע באתר.
אנא פנה רק לבעלי מקצוע מהם אתה מעוניין בשרות.

בעושים נדל"ן חשובה לנו דעתכם!

במקרה של יצירת קשר עם עסק אנו נחזור אליכם לקבלת משוב.

כדי לחסוך לנו ולכם טלפונים מיותרים לחצו על "הצגת מספר" עם העסק רק אם אתם צריכים שירות.